GWARANCJA

Firma Ledrin Sp. z o.o. udziela 24 miesięcznej gwarancji na produkowane i sprzedawane wyroby. Gwarancja ogranicza się do wartości zakupionego produktu.

Gwarancja obejmuje wady wyrobu wynikłe w trakcie prawidłowej eksploatacji lub spowodowane defektami produkcyjnymi. W okresie gwarancyjnym reklamowany wyrób zostanie bezpłatnie naprawiony. W przypadku gdy naprawa nie jest możliwa, wyrób zostanie wymieniony na taki sam wolny od wad. Jeżeli naprawa lub wymiana nie będzie możliwa reklamującemu przysługuje prawo do zwrotu zapłaconej kwoty.

W przypadku napraw pogwarancyjnych istnieje możliwość skorzystania z pomocy i fachowego doradztwa. W tym celu należy skontaktować się z producentem.

 

GWARANCJA NIE OBEJMUJE:

- wad wynikłych z powodu: uszkodzeń chemicznych (rozpuszczalniki, kwasy, oleje, kwaśne deszcze itp.),

- wad wynikłych z powodu: uszkodzeń mechanicznych (np. mechaniczne przetarcia taśmy zamków), 

- celowego uszkodzenia wyrobu,

- wad wynikłych z powodu: ekstremalnych temperatur,

- uszkodzeń powstałych w wyniku nieprzestrzegania prawidłowej eksploatacji (w tym instrukcji użytkowania normalnego zużycia i wycierania wyrobu, użytkowania wyrobu niezgodnie z jego przeznaczeniem).

- uszkodzenia powstałe wskutek braku prawidłowej konserwacji oraz niewłaściwego użytkowania, 

- uszkodzenia spowodowane praniem towaru

- wad wynikłych z powodu: samodzielnie wykonywanych napraw.

 

SKÓRA "OLD LOOK"

W przypadku wyrobów wykonanych z materiałów old look-"starzonych": gwarancja nie obejmuje wszelkiego rodzaju wycierania farby i lica oraz zarysowań materiału, itp., ponieważ stanowi to element design wyrobu. Rozjaśnienia, naturalne ślady a także zmiany fizyczne (zagniecenia, otarcia, zabrudzenia, zakaleczenia lica) nie stanowią wady. Wyroby ze skóry antycznej w stylu old look - “starzonej” mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość.

KONSERWACJA: Skóra może nie zachować identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni (różnice wynikają z niejednorodności skóry). Nie należy ich prać w pralce ani czyścić chemicznie. Zabrudzenia można delikatnie usunąć zwilżonym płótnem, ale nie przemaczać. Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. W celu pielęgnacji produktu można nanieść specjalny środek  przeznaczony do konserwacji dla danego materiału. Należy pamiętać, że kolor produktu może zostać przyciemniony, rozjaśniony przez impregnaty, nawet bezbarwne.

 

SKÓRA WELUR, NUBUK

W przypadku wyrobów wykonanych ze skór z włosiem na zewnątrz: gwarancja nie obejmuje wycierania się okrywy włosowej (jest to naturalna właściwość skóry). Wyroby z zamszu, mogą pozostawiać na ubraniach niewielki meszek. Wynika to z naturalnej właściwości zamszu, który ma tendencje do wycierania się podczas użytkowania. Rozjaśnienia, naturalne ślady a także zmiany fizyczne (zagniecenia, otarcia, zabrudzenia, zakaleczenia lica) nie stanowią wady. Produkty (głównie w ciemnych kolorach) mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość.

KONSERWACJA: Skóra może nie zachować identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni (różnice wynikają z niejednorodności skóry). Nie należy ich prać w pralce ani czyścić chemicznie. Zabrudzenia można delikatnie usunąć specjalnie do tego celu przeznaczoną szczoteczką gumową bądź z mieszanym włosiem. W celu pielęgnacji produktu można nanieść specjalny środek przeznaczony do konserwacji dla danego materiału. Nie należy stosować past ani kremów! Należy pamiętać, że kolor produktu może zostać przyciemniony, rozjaśniony przez impregnaty, nawet bezbarwne.

 

MATERIAŁ WŁÓKIENNICZY

W przypadku wyrobów wykonanych z materiałów włókienniczych: gwarancja nie obejmuje wszelkiego rodzaju wycierania farby oraz zarysowań materiału, itp., ponieważ stanowi to element design wyrobu. Produkty należy chronić przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych (np.deszcz, bezpośrednie działanie promieni słonecznych), ponieważ istnieje ryzyko trwałego zniszczenia materiału (odbarwienie, zabrudzenie, pęknięcie itp.) Produkty mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość. Wyroby należy chronić przed nadmiernym i gwałtownym tarciem, zwłaszcza w jednym miejscu (np. podczas czyszczenia).

KONSERWACJA: Tkanina może nie zachować identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni (różnice wynikają z niejednorodności materiału). Nie należy ich prać w pralce ani czyścić chemicznie. Zabrudzenia można delikatnie usunąć zwilżonym płótnem, ale nie przemaczać. Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Nie należy stosować past ani kremów!

 

Reklamacje na produkty zakupione w systemie wyprzedażowym nie będą przysługiwały na wymienione cechy wyrobów, z powodu których cena produktu została obniżona.

 

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

1. Wyroby ze skór oraz innych materiałów należy chronić przed wysoką temperaturą, silnym nasłonecznieniem oraz przemoczeniem.

2. Skóra nie jest odporna na działanie potu, który może powodować odbarwienia na produkcie.

3. Nie należy narażać produktów na zbyt duże obciążenie i naprężenie materiału, które mogą powodować uszkodzenia wrażliwych elementów takich jak: rączki, paski, szelki. 

4. Należy uważać na ostre i chropowate przedmioty, unikać długotrwałego ocierania o inne powierzchnie, które mogą powodować przetarcia lub inne uszkodzenia mechaniczne.

5. Należy pamiętać o podatności wyrobów ze skór naturalnych na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zatłuszczenia, niemożliwe lub bardzo trudne do usunięcia. Do czyszczenia nie należy używać agresywnych środków czyszczących (past, kremów, itp.). Nie należy ich prać w pralce ani czyścić chemicznie. W celu pielęgnacji produktu można nanieść specjalny środek przeznaczony do konserwacji skór i materiałów. Należy pamiętać, że kolor produktu może zostać przyciemniony, rozjaśniony przez impregnaty, nawet bezbarwne. Zabrudzenia można delikatnie usunąć zwilżonym płótnem, ale nie przemaczać. Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

6. Produkty należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem dbając o ich prawidłowo konserwację. Podczas przechowywania galanterii należy umieścić ją w pokrowcach zapobiegających wnikaniu kurzu w głąb skóry i nie przygniatać aby się nie odkształcała; nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na wentylację.

 

Pozostałe zasady reguluje Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl