KONSERWACJA & PIELĘGNACJA SKÓRY

Dziękujemy za wybór naszych produktów. 

Skóra może nie zachować identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni, rozjaśnienia, naturalne ślady a także zmiany fizyczne (zagniecenia, otarcia, zabrudzenia lica) nie stanowią wady, a wręcz przeciwnie są gwarancją autentyczności naturalnej skóry.

Prosimy o przestrzeganie poniższych zasad użytkowania i konserwacji, aby jak najdłużej cieszyć się wyglądem swojego produktu.

 

PODSTAWOWE ZASADY UŻYTKOWANIA:

- Produkty należy używać zgodnie z przeznaczeniem.

- Nie dopuszczać do kontaktu produktów z substancjami żrącymi ( benzyna, rozpuszczalnik, oleje, kwaśne deszcze itp.).

- Wyroby ze skór oraz innych materiałów należy chronić przed wysoką temperaturą, silnym nasłonecznieniem, trzymać z daleka od źródła ciepła (grzejnik, kaloryfer, suszarka itp.).

- Produkty ze skóry oraz innych materiałów należy chronić przed przemoczeniem. Należy pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

- Skóra nie jest odporna na działanie potu, który może powodować odbarwienie na produkcie.

- Nie dopuszczać do zabrudzenia skóry lub innych materiałów. Należy pamiętać o podatności wyrobów ze skór na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zatłuszczenia niemożliwe lub bardzo trudne do usunięcia.

Należy pamiętać, że kontakt skórzanej torby z jeansowymi spodniami może powodować trudne do usunięcia, ciemne plamy. Prosimy zwrócić uwagę, czy nie łączymy skórzanego produktu z odzieżą wykonaną z silnie barwionego materiału.

- Należy uważać na ostre i chropowate przedmioty, unikać długotrwałego ocierania o inne powierzchnie, które mogą powodować przetarcia lub inne uszkodzenia mechaniczne.

- Nie należy narażać produktów na zbyt duże obciążenie i naprężenie materiału, które mogą powodować uszkodzenia wrażliwych elementów takich jak: rączki, paski, szelki. 

- Do czyszczenia nie należy używać agresywnych środków czyszczących. Produktów nie należy prać w pralce ani czyścić chemicznie. Zabrudzenia można delikatnie usunąć zwilżonym płótnem, ale nie przemaczać. Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

- Podczas przechowywania produktu, należy umieścić go w pokrowcach zapobiegających wnikaniu kurzu w głąb skóry i nie przygniatać aby się nie odkształcił. Nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na odpowiednią wentylację.

 

PIELĘGNACJA SKÓRY:

- Czyszczenie lakierowanej skóry:

Kurz i drobne zabrudzenia można usunąć bawełnianą szmatką zwilżoną w czystej wodzie. Nie można dopuścić do namoknięcia skóry. Nigdy nie należy czyścić skóry przez intensywne pocieranie. Tak wyczyszczony produkt należy pozostawić w przewiewnym miejscu i poczekać do wyschnięcia. Nigdy nie należy prać w pralce ani czyścić chemicznie.

Produkty z takiego typu skóry nie wymagają natłuszczania. Podczas przechowywania torby należy umieścić ją w pokrowcu zapobiegającym wnikanie kurzu w głąb skóry i nie przygniatać, aby się nie odkształcała. Nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na odpowiednią wentylację.

- Czyszczenie skóry licowej, bydlęcej:

Kurz i drobne zabrudzenia można usunąć bawełnianą szmatką zwilżoną w czystej wodzie. Nie można dopuścić do namoknięcia skóry. Nigdy nie należy czyścić skóry przez intensywne pocieranie. Tak wyczyszczony produkt należy pozostawić w przewiewnym miejscu i poczekać do wyschnięcia. Nigdy nie należy prać w pralce ani czyścić chemicznie. 

Na oczyszczoną powierzchnie produktu możemy nanieść niewielką ilość preparatu do skór. Należy dobrać odpowiednie środki pielęgnacji do konkretnego typu skóry. Przed zastosowaniem takiego środka należy przeprowadzić próbę na niewidocznym fragmencie produktu, aby sprawdzić jego działanie na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, możemy użyć danego preparatu (prosimy o zwrócenie uwagi na zalecenia producenta i przestrzegać ich). Należy pamiętać, że kolor produktu może zostać przyciemniony, rozjaśniony przez impregnaty, nawet bezbarwne. Nie zalecamy stosowania past samonabłyszczających, środków koloryzujących.

Podczas przechowywania torby należy umieścić ją w pokrowcu zapobiegającym wnikanie kurzu w głąb skóry i nie przygniatać, aby się nie odkształcała. Nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na odpowiednią wentylację.

- Czyszczenie skóry bydlęcej w stylu old look, skóry szorstkie:

Kurz i drobne zabrudzenia można usunąć delikatnie bawełnianą szmatką, nie należy czyścić skóry przez intensywne pocieranie, by nie dopuścić do uszkodzenia skóry. Nie można prać w pralce ani czyścić chemicznie. Nie zalecamy stosowania past i kremów.

Produkty wykonane z takiego typu skóry, mogą nie zachować identycznego koloru oraz faktury na całej powierzchni co stanowi element naturalnego piękna (różnice wynikają z niejednorodności skóry).

Dla zabezpieczenia produktu można nanieść impregnat do tego typu skóry (spray ochronny). Należy dobrać odpowiednie środki pielęgnacji do konkretnego typu skóry. Przed zastosowaniem takiego środka należy przeprowadzić próbę na niewidocznym fragmencie produktu, aby sprawdzić jego działanie na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, możemy użyć danego preparatu (prosimy o zwrócenie uwagi na zalecenia producenta i przestrzegać ich). Należy pamiętać, że kolor produktu może zostać przyciemniony, rozjaśniony przez impregnaty, nawet bezbarwne.

Podczas przechowywania torby należy umieścić ją w pokrowcu zapobiegającym wnikanie kurzu w głąb skóry i nie przygniatać, aby się nie odkształcała. Nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na odpowiednią wentylację.

 - Czyszczenie skóry zamszowej, z włosiem na zewnątrz:

Do pielęgnacji nie należy stosować past i kremów. Kurz i drobne zabrudzenia można usunąć bawełnianą szmatką, lub szczoteczką do zamszu. Nie należy czyścić skóry przez intensywne pocieranie. Nie można prać w pralce ani czyścić chemicznie.

Dla zabezpieczenia produktu można nanieść impregnat do tego typu skóry (spray ochronny). Przed zastosowaniem takiego środka należy przeprowadzić próbę na niewidocznym fragmencie produktu, aby sprawdzić jego działanie na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, możemy użyć danego preparatu (prosimy o zwrócenie uwagi na zalecenia producenta i przestrzegać ich). Należy pamiętać, że kolor produktu może zostać przyciemniony, rozjaśniony przez impregnaty, nawet bezbarwne.

Podczas przechowywania torby należy umieścić ją w pokrowcu zapobiegającym wnikanie kurzu w głąb skóry i nie przygniatać, aby się nie odkształcała. Nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na odpowiednią wentylację.

- Czyszczenie tkaniny woskowanej:

Tkaniny woskowane nie mogą być prane, suszone ani czyszczone chemicznie, ponieważ wosk zostałby uszkodzonyProdukty mogą być z powodzeniem użytkowane przez wiele lat bez czyszczenia. Zabrudzenia można przetrzeć miękką ścierką. Produkt trzymać z daleka od źródła ciepła, pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

Podczas przechowywania torby należy umieścić ją w pokrowcu zapobiegającym wnikanie kurzu w głąb skóry i nie przygniatać, aby się nie odkształcała. Nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na odpowiednią wentylację.

- Czyszczenie materiału skóropodobnego:

Kurz i drobne zabrudzenia można usunąć bawełnianą szmatką, nie należy czyścić produktu przez intensywne pocieranie materiału. Nie można prać w pralce ani czyścić chemicznie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl