do kasy suma: 0,00 zł
Jak sprawdzić czy torebka jest skórzana?
Jak sprawdzić czy torebka jest skórzana?

 

 

Czy zastanawiałeś się, jak sprawdzić czy torebka jest skórzana? Czy warto inwestować w torebkę ze skóry naturalnej? Zapoznamy Cię z metodami sprawdzania autentyczności skórzanej torebki.

ALLY

Podczas sprawdzania czy torebka jest skórzana istnieje kilka zasad, które należy wziąć pod uwagę, aby określić, czy jest ona wykonana ze skóry naturalnej. 

 1. Zapach
  Skóra naturalna  ma charakterystyczny zapach, którego nie mogą imitować sztuczne 
  materiały są zwykle  bezwonna lub mają  lekki zapach plastiku.
 2. Struktura powierzchni
  Skóra naturalna ma  drobne naturalne niedoskonałości, takie jak rozcięcia, ukąszenia owadów, rozstępy i zagięcia szyi. Jednakże te „wady” są raczej oznaką jakości, ponieważ potwierdzają autentyczność skóry. Sztuczna skóra ma równomierną strukturę i wzór.
 3. Dotyk
  Prawdziwa skóra, szczególnie licowa  jest ciepła, miękka i przyjemna w dotyku. Sztuczna skóra natomiast jest gładka, sztywna i zimna.
 4. Krawędzie

Skóra prawdziwa ma na krawędziach strukturę włóknistą, na którą składają się białkowe pory skóry, natomiast skóra imitująca ma gładkie krawędzie. Jednak w przypadku skór przetworzonych różnica ta będzie trudna do zauważenia.

Prawdziwa skóra jest materiałem naturalnym i dzięki otwartym porom może wchłaniać wodę, tłuszcze czy oleje. W przypadku imitacji skóry płyn nie wsiąka tak łatwo.
 

   5. Patyna

Skóra naturalna, szczególnie licowa, z biegiem czasu pokryje się piękną patyną. Sztuczna skóra zwykle zachowuje swój kolor lub lekko blaknie.
 
  6. Cena
Cena produktu nie jest oczywiście ostatecznym wyznacznikiem jakości skóry, gdyż marka ma na nią znaczący wpływ, jednak skóra naturalna jest zazwyczaj znacznie droższa od skóry syntetycznej.
 
Czy warto wybrać torebkę skórzaną?
 
Zdecydowanie tak! Torebki ze skóry naturalnej są  bardzo dobrą inwestycją Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ich unikalność i trwałość. Dodatkowo, torebka ze skóry jest wyjątkowo stylowa i uniwersalna jak i elegancka. Warto, dokonać zakupu torebki skórzanej szczególnie jeśli cenisz sobie klasyczny i ponadczasowy dodatki. 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium