do kasy suma: 0,00 zł
Pielęgnacja skóry

 

Firma Ledrin Sp. z o.o. udziela 24 miesięczną możliwość reklamacji na produkowane i sprzedawane wyroby. Złożenie reklamacji ogranicza się do wartości zakupionego produktu.

Reklamacja obejmuje wady wyrobu wynikłe w trakcie prawidłowej eksploatacji lub spowodowane defektami produkcyjnymi. W okresie reklamacyjnym reklamowany wyrób zostanie bezpłatnie naprawiony. W przypadku gdy naprawa nie jest możliwa, wyrób zostanie wymieniony na taki sam wolny od wad. Jeżeli naprawa lub wymiana nie będzie możliwa reklamującemu przysługuje prawo do zwrotu zapłaconej kwoty.

 

ZŁOŻENIE REKLAMACJI NIE OBEJMUJE:

- wad wynikłych z powodu: uszkodzeń chemicznych (rozpuszczalniki, kwasy, oleje, kwaśne deszcze itp.),

- wad wynikłych z powodu: uszkodzeń mechanicznych (np. mechaniczne przetarcia taśmy zamków), 

- wad wynikłych z powodu: ekstremalnych temperatur, 

- uszkodzenia powstałe w wyniku przemoczenia produktu

- uszkodzeń powstałych w wyniku braku odpowiedniej pielęgnacji, przechowywania produktu 

- wad wynikłych z powodu: samodzielnie wykonywanych napraw,

- naturalnego zużycia produktu w wyniku kontaktu z inną powierzchnią (odzieżą), potem i wodą

- uszkodzeń powstałych w wyniku nieprzestrzegania prawidłowej eksploatacji (w tym instrukcji użytkowania normalnego zużycia i wycierania wyrobu), należy zachować ostrożność podczas używania jasnych ubrań

- uszkodzenia powstałe wskutek użytkowania wyrobu niezgodnie z jego przeznaczeniem, 

- uszkodzenia spowodowane praniem towaru,

- celowego uszkodzenia wyrobu. 

 

PODSTAWOWE ZASADY UŻYTKOWANIA:

1. Wyroby ze skór oraz innych materiałów należy chronić przed wysoką temperaturą, silnym nasłonecznieniem oraz przemoczeniem.

2. Skóra nie jest odporna na działanie deszczu, wilgoci, potu który może powodować odbarwienia na produkcie.

3. Nie należy narażać produktów na zbyt duże obciążenie i naprężenie materiału, które mogą powodować uszkodzenia wrażliwych elementów takich jak: rączki, paski, szelki. 

4. Należy uważać na ostre i chropowate przedmioty, unikać długotrwałego ocierania o inne powierzchnie, które mogą powodować przetarcia lub inne uszkodzenia mechaniczne.

5. Należy pamiętać o podatności wyrobów ze skór naturalnych na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zatłuszczenia, niemożliwe lub bardzo trudne do usunięcia.

6. Do czyszczenia nie należy używać agresywnych środków czyszczących (past, kremów, itp.).

7. Nie należy prać w pralce ani czyścić chemicznie produktów.

8. Zabrudzenia można delikatnie usunąć zwilżonym płótnem, ale nie przemaczać. Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

9. Produkty należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem.

10. Podczas przechowywania galanterii należy umieścić ją w pokrowcach zapobiegających wnikaniu kurzu w głąb skóry i nie przygniatać aby się nie odkształcała; nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na wentylację.

 

SKÓRA  LICOWA:

Produkty wykonane z takiego typu skóry, mogą nie zachować identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni, rozjaśnienia, naturalne ślady a także zmiany fizyczne (zagniecenia, otarcia, zabrudzenia lica) nie stanowią wady, a wręcz przeciwnie są gwarancją autentyczności naturalnej skóry. Gwarancja nie obejmuje wszelkiego rodzaju wycierania farby i lica oraz zarysowań materiału, ponieważ stanowi to element design wyrobu. Wyroby mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość, po kontakcie z deszczem. 

PIELĘGNACJA :

Kurz i drobne zabrudzenia można usunąć bawełnianą szmatką zwilżoną w czystej wodzie. Nie można dopuścić do namoknięcia skóry. Nigdy nie należy czyścić skóry przez intensywne pocieranie. Tak wyczyszczony produkt należy pozostawić w przewiewnym miejscu i poczekać do wyschnięcia. Nigdy nie należy prać w pralce ani czyścić chemicznie. 

Na oczyszczoną powierzchnie produktu możemy nanieść niewielką ilość preparatu do skór. Należy dobrać odpowiednie środki pielęgnacji do konkretnego typu skóry. Przed zastosowaniem takiego środka należy przeprowadzić próbę na niewidocznym fragmencie produktu, aby sprawdzić jego działanie na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, możemy użyć danego preparatu (prosimy o zwrócenie uwagi na zalecenia producenta i przestrzegać ich). Należy pamiętać, że kolor produktu może zostać przyciemniony, rozjaśniony przez impregnaty, nawet bezbarwne. Nie zalecamy stosowania past nabłyszczających, środków koloryzujących.

Podczas przechowywania torby należy umieścić ją w pokrowcu zapobiegającym wnikanie kurzu w głąb skóry i nie przygniatać, aby się nie odkształcała. Nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na odpowiednią wentylację.

 

SKÓRA  W STYLU "OLD LOOK", SKÓRY SZORSTKIE:

Produkty wykonane z takiego typu skóry, mogą nie zachować identycznego koloru oraz faktury na całej powierzchni co stanowi element naturalnego piękna (różnice wynikają z niejednorodności skóry). Gwarancja nie obejmuje wszelkiego rodzaju wycierania farby i lica oraz zarysowań materiału, ponieważ stanowi to element design wyrobu. Rozjaśnienia, naturalne ślady a także zmiany fizyczne (zagniecenia, otarcia, zabrudzenia, zakaleczenia lica) nie stanowią wady. Wyroby mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość. 

PIELĘGNACJA : Kurz i drobne zabrudzenia można usunąć delikatnie bawełnianą szmatką, nie należy czyścić skóry przez intensywne pocieranie, by nie dopuścić do uszkodzenia skóry. Produktów z takiego typu skóry nie można prać w pralce ani czyścić chemicznie. Nie zalecamy stosowania past i kremów. Dla zabezpieczenia produktu można nanieść impregnat do tego typu skóry - spray ochronny. Przed zastosowaniem takiego środka należy przeprowadzić próbę na niewidocznym fragmencie produktu, aby sprawdzić jego działanie na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, możemy użyć danego preparatu (prosimy o zwrócenie uwagi na zalecenia producenta i przestrzegać ich). Należy pamiętać, że kolor produktu może zostać przyciemniony, rozjaśniony przez impregnaty, nawet bezbarwne.

Podczas przechowywania torby należy umieścić ją w pokrowcu zapobiegającym wnikanie kurzu w głąb skóry i nie przygniatać, aby się nie odkształcała. Nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na odpowiednią wentylację.

 

SKÓRA Z WŁOSIEM NA ZEWNĄTRZ,  ZAMSZ

W przypadku wyrobów wykonanych ze skór z włosiem na zewnątrz: gwarancja nie obejmuje wycierania się okrywy włosowej (jest to naturalna właściwość skóry). Wyroby z zamszu, mogą pozostawiać na ubraniach niewielki meszek, wynika to z naturalnej właściwości zamszu, który ma tendencje do wycierania się podczas użytkowania. Skóra może nie zachować identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni, nie stanowi to wady. Produkty (głównie w ciemnych kolorach) mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość.

PIELĘGNACJA :  Do pielęgnacji nie należy stosować past i kremów. Kurz i drobne zabrudzenia można usunąć szczoteczką do zamszu. Nie należy czyścić skóry przez intensywne pocieranie. Nie można prać w pralce ani czyścić chemicznie. Dla zabezpieczenia produktu można nanieść impregnat do tego typu skóry (spray ochronny). Przed zastosowaniem takiego środka należy przeprowadzić próbę na niewidocznym fragmencie produktu, aby sprawdzić jego działanie na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, możemy użyć danego preparatu (prosimy o zwrócenie uwagi na zalecenia producenta i przestrzegać ich). Należy pamiętać, że kolor produktu może zostać przyciemniony, rozjaśniony przez impregnaty, nawet bezbarwne.

Podczas przechowywania torby należy umieścić ją w pokrowcu zapobiegającym wnikanie kurzu w głąb skóry i nie przygniatać, aby się nie odkształcała. Nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na odpowiednią wentylację.

 

MATERIAŁ WŁÓKIENNICZY

W przypadku wyrobów wykonanych z materiałów włókienniczych: gwarancja nie obejmuje wszelkiego rodzaju wycierania materiału, ponieważ stanowi to element design wyrobu. Produkty należy chronić przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych (np.deszcz, bezpośrednie działanie promieni słonecznych), ponieważ istnieje ryzyko trwałego zniszczenia materiału. Produkty mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość. Wyroby należy chronić przed nadmiernym i gwałtownym tarciem, zwłaszcza w jednym miejscu (np. podczas czyszczenia).

PIELĘGNACJA : Tkanina może nie zachować identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni. Produktów nie należy ich prać w pralce ani czyścić chemicznie. Zabrudzenia można delikatnie usunąć zwilżonym płótnem, ale nie przemaczać. Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Nie należy stosować past ani kremów!

Podczas przechowywania torby należy umieścić ją w pokrowcu zapobiegającym wnikanie kurzu w głąb tkaniny i nie przygniatać, aby się nie odkształcała. 

 

PŁÓTNO BAWEŁNIANE, WAXED CANVAS

Płótno bawełniane zostało fabrycznie zaimpregnowane woskiem, dzięki czemu posiada właściwości wodoodporne. Bawełna woskowana może nie zachować identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni (różnice wynikają z niejednorodności materiału) co dodaje jej niepowtarzalnego uroku i nie stanowi wady produktu. W przypadku wyrobów wykonanych z płótna bawełnianego: gwarancja nie obejmuje wszelkiego rodzaju wycierania ponieważ stanowi to element design wyrobu. Produkty należy chronić przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych (np.kwaśne deszcze, bezpośrednie działanie promieni słonecznych), ponieważ istnieje ryzyko trwałego zniszczenia materiału (odbarwienie, zabrudzenie, pęknięcie itp.) 

PIELĘGNACJA : Produktów nie należy prać w pralce ani czyścić chemicznie. Zabrudzenia można delikatnie usunąć zwilżonym płótnem, ale nie przemaczać. Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Nie należy stosować past ani kremów!

Podczas przechowywania torby należy umieścić ją w pokrowcu zapobiegającym wnikanie kurzu w głąb płótna i nie przygniatać, aby się nie odkształcała. Nie należy stosować pokrowców foliowych, ponieważ nie pozwalają one na odpowiednią wentylację.

 

Pozostałe zasady reguluje Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium